Parodontológia | Schill Dental Clinic Zubár Bratislava a Žilina

MENU

Parodontológia

Ochorenie parodontu (závesného zubného aparátu) sa začína prejavovať krvácaním z ďasien, ich zápalom sprevádzaným nepríjemným zápachom z úst a v konečných štádiách dochádza ku kývaniu sa zubov. Pri neliečení týchto ťažkostí može prísť až k ich strate.

PARODONTOLÓGIA

Ochorenia závesného aparátu zubov nie je vhodné podceňovať. Problémom je to, že začínajú nenápadne - drobnejšiemu krvácaniu z ďasien často neprikladáme pozornosť. Ale už pri začínajúcich sa problémoch so závesným aparátom zubov je dobré obrátiť sa na svojho zubára. Prevenciou vzniku ochorení parodontu ( závesného aparátu zuba ), sú v zubnej klinike Schill Dental Clinic pravidelné prehliadky kvality hygieny dutiny ústnej, odborné inštruktáže a profesionálne čistenie zubov.

Frenulektómia - preventívne ošetrenie vzniku parodontálneho problému.

Ide o chirurgický zákrok, pri ktorom sa preruší silný ťah hornej alebo dolnej pery spôsobenej väzivovým úponom. Ťah negatívne ovplyvňuje pevnosť zubov v lôžku, spôsobuje postupné odďaľovanie ďasien a tým ubúdanie kosti.

KEY LASER 3 - ošetrenie laserovou technikou.

Prístroj prostredníctvom špeciálneho násadca pretransportuje diagnostický laserový lúč do parodontálneho vačku. Čistý povrch koreňa zuba odráža svetlo inak ako znečistený zubným kameňom.

Tento rozdiel KEY LASER 3 v zlomku sekúnd rozpozná a vyslaním terapeutického laserového lúča zubný kameň a aj prítomné baktérie odstráni. Celý proces sa deje bez poškodenia zuba alebo tkanív v jeho blízkosti.

Gingivektómia - odstránenie poškodených ďasien.

Stomatochirurgia ponúka však aj rôzne formy plastík mäkkých tkanív dutiny ústnej. Všetky vedú k úprave parodontologického problému. V pokročilých štádiách ochorenia parodontu dochádza k zničeniu kosti v okolí zuba a tým k strate jeho stability. V týchto prípadoch je opäť nutná chirurgická intervencia. Chýbajúce kostné tkanivo a zvýšenie pevnosti zubov, realizujeme s použitím vysokokvalitných náhradných kostných materiálov.

Rýchla objednávka

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.
Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.