LASER | Schill Dental Clinic Zubár Bratislava a Žilina

MENU

LASER

Ak váš zubný lekár používa najmodernejšiu technológiu, predstavuje to výhody pre obe strany. Zubárovi sa pracuje pohodlnejšie a pacientovi to prináša nižšiu bolestivosť a vyššiu kvalitu zákroku (vyššiu estetickú úroveň a vyššiu úspešnosť zákroku). Nástup laserovej technológie do zubnej medicíny znamenal veľký posun vpred. Takouto výhodou je aj tzv. diódová laserová terapia.

KaVo Laser v Schill Dental Clinic

KaVo laser je kompaktný diódový laser určený pre veľké množstvo indikácií v orálnej chirurgii, endodoncii alebo pri podpornej liečbe v parodontológii. Je ideálny pre ľahšie zákroky predovšetkým v oblasti mäkkých tkanív v ústnej dutine a tých indikácií, pri ktorých je vhodné použiť laser s nižšou energiou.

Použitie KaVo lasera je pohodlné pre zubára a zabezpečuje vysokú presnosť zákroku v ústnej dutine (pretože laserová energia sa sústreďuje do jedného malého bodu). Jeho použitie predstavuje pre pacienta zníženie krvácavosti pri samotnom stomatologickom výkone, nízku pooperačnú bolestivosť, minimálny opuch a minimalizovanie jaziev. Zároveň diódový laser spôsobuje dekontamináciu ožiarených častí tkaniva a tak predstavuje efektívnu ochranu proti infekciám.


V Schill Dental Clinic používame najmodernejší druh KaVo lasera, ktorý má zvýšený výkon a preto redukuje dobu osvitu tkanív a tým skracuje čas samotnej procedúry. Po ošetrení moderným laserom sa tkanivá uzdravujú rýchlejšie a bez zbytočných komplikácií. Patentované sprejové chladenie vodou umožňuje redukciu tepelných účinkov a nižší pocit bolesti pacienta v priebehu ošetrenia aj po ňom.

KaVo laser poskytuje špičkovú kvalitu pre celý rad ošetrení – je indikovaný napr. pri hnisavých zápaloch, drenáži, drobných nádoroch v ústnej dutine, pri nezhubných nádoroch v ústnej dutine, fistulách, pri chirurgickom odstránení ďasna (gingivektómii), chirurgii mäkkých tkanív (gingivoplastike) a pri liečení herpesu. Účinne funguje aj pri liečení zápalov v okolí implantátov. Používa sa ako pomocný nástroj v parodontológii - samostatne a selektívne rozpozná nánosy zubného kameňa a pomocou vizuálnych a akustických signálov umožní ich úplné odstránenie aj z ťažko dostupných miest.

KaVo laser sa používa aj pri liečení mykóz, pri sterilizácii koreňového kanálika a to sme spomenuli len malú časť z možných indikácií. KaVo laser je pravdepodobne tým najmnohostrannejším nástrojom v ordinácii vášho zubného lekára.  KaVo laser umožňuje šetrné a účinné zákroky bez komplikovaného a zdĺhavého hojenia. Zmenšuje riziko pooperačných zápalov.


Moderní stomatológovia majú vďaka nemu k dispozícii prístroj, s ktorým je možné aj náročné zásahy vykonávať rýchlo, spoľahlivo a dôkladnejšie. Navyše sú bezbolestné a šetrnejšie k zubom, zubnej hmote a tkanivám ústnej dutiny.

Rýchla objednávka

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.
Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.