Detská zubárka - detská stomatológia Zubár Bratislava a Žilina

MENU

Detská zubárka

Návštevu stomatológa nie je treba odkladať ani ak máte dojem, že zuby Vášho dieťaťa sú zdravé. Maličké kazy bývajú voľným okom neviditeľné. Ak ich zachytíme v skorom štádiu, ich odstránenie bude bezbolestné. Pre zdravý vývoj chrupu je dôležité vypestovať návyk v čistení zubov už od útleho detstva, aby sa čistenie stalo samozrejmosťou a aby sme správnou starostlivosťou predišli tvorbe zubného kazu. Naša detská zubná lekárka strávi s Vaším dieťaťom toľko času, koľko bude potrebné.  O tom, ako správne čistiť detské zúbky, o vhodnej výžive alebo o odstránení zlozvykov Vám radi poskytnú informácie aj naše dentálne hygieničky

Detská zubárka Schill Dental Clinic

Vstupná prehliadka pre deti

Pri vstupnej prehliadke vás zoznámime so všetkým, čo sa nachádza v ordinácii, porozprávame sa o správnom čistení zubov a spôsobe stravovania. U starších detí zhotovíme panoramatický snímok (OPG), ktorý nám ukáže všetky detaily, aby sme sa mohli dohodnúť na postupe liečby. V prípade, že zuby nemajú správne postavenie, navrhneme Vám návštevu ortodontistky

Detská psychika

Na prvej návšteve zubného lekára skutočne záleží. Práve vtedy vzniká vzťah medzi dieťaťom a zubným lekárom a dáva základ každej budúcej návšteve. Pre nás je podstatné, aby sme si vybudovali vzájomnú dôveru a aby Vaše dieťa vedelo, že k zubárovi sa môže aj tešiť. 

Ak už má Vaše dieťa zlú skúsenosť, budeme sa zoznamovať postupne a zo začiatku budú Vaše návštevy častejšie a krátke, skôr pre zoznámenie sa s prostredím, bez zákrokov. K samotným zákrokom pristúpime až v čase, keď sa Vaše dieťa zbaví strachu. Sú prípady, kedy je potrebný väčší zákrok a dieťa ho nevie zvládnuť. Vtedy je možné ošetrenie v celkovej anestézii, aby bola liečba úspešná a psychika dieťaťa nebola narušená.

Pečatenie nových zubov ako prevencia

Pečatenie je preventívny a úplne bezbolestný zákrok na ochranu zubov pred vznikom zubného kazu.   Spočíva v nanesení špeciálneho materiálu na zuby (najčastejšie zadné), a to najlepšie v čase hneď po prerezaní zubov. Najčastejšie sa pečatia žuvacie plochy stoličiek, aby sa baktérie spôsobujúce tvorbu zubného kazu nemohli dostať a usadiť do rýh a na ťažšie dostupné miesta v zadnej časti chrupu. 

Ošetrenie ozónom

Ošetrenie ozónom je taktiež úplne bezbolestný zákrok, ktorý patrí k preventívnej starostlivosti o zuby. Ozón odstraňuje baktérie a mikroorganizmy, ktoré sú prítomné v ústnej dutine a môžu spôsobovať tvorbu zubného kazu. Ozónom môžeme ošetriť aj malé kazy, liečiť infekcie, afty a opary.

Rýchla objednávka

Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.
Zaslaním vyplneného formuláru beriete na vedomie, že spoločnosť Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje výhradne za účelom vybavenia Vašej objednávky.
 
Zároveň naša spoločnosť pristupuje k ochrane Vašich osobných údajov seriózne a preto upriamujeme Vašu pozornosť na Poučenie dotknutej osoby, kde sa dozviete kompletné informácie o Vašich právach a spôsobe spracúvania Vašich osobných údajov.